Уявімо, що ви є одним із керманичів держави, котра щойно здобула незалежність. До цього моменту весь політичний процес будувався на принципах автократії, а рівень демократизації потребував значних покращень.
Сьогодні перед вами відкриті можливості конституційної/інституційної інженерії і демократизації. Ваш політичний устрій може різнитися: ваша країна має унітарний централізований, унітарний децентралізований і федеративний. Подібна ситуація й зі системою правління: доступні такі, як президентська, парламентська та змішана.
Посилаючись на модель взаємовідносин “Голова держави-парламент-уряд” ви можете запровадити такі інституційні зміни, котрі сприяють досягненню сталого демократичного розвитку. Від успіхів діяльності держави залежатиме те, чи зможе вона приєднатися до престижної міжнародної або наднаціональної організації в аналогії до ЄС.
До процесу розбудови держав зможе долучитися 3 команди по 4 учасника кожна, які й представлятимуть держави, котрі перебувають на шляху переходу.
Також на грі будуть присутні незалежні спостерігачі та експерти, котрі оцінюватимуть ефективність стратегій перебудови від кожної з команд.
Зацікавило таке нелегке державотворне завдання?
Тоді зустрінемося 6 грудня о 15:00! Місце проведення гри–авдиторія 201, головний корпус ЛНУ ім. І.Франка.
Навчальну гру підготовано й організовано кафедрою політології і студентським товариством «Поліс» за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках «Програми Еразмус+» за напрямом «Жан Моне для вищої освіти».