24-28 липня у Східно-Баварському технічному університеті Амберг-Вайден (Німеччина) відбулись партнерські зустрічі проєкту “INTERADIS” / Інтеграція та адаптація іноземних студентів. Делегатами від Львівського університету були Ольга Осередчук, керівниця Центру маркетингу та розвитку, Марія Дзіковська, начальниця Відділу кадрів, та Ярина Цоба, фахівчиня відділу розвитку та фандрейзингу Центру маркетингу та розвитку.

Одні із основних цілей проєкту “INTERADIS” –  забезпечити успішну інтеграцію іноземних студентів в культурне, етнічне та соціальне середовище України та Європейського союзу; підвищити кваліфікацію академічних працівників для більш ефективної роботи і покращити якість адміністративних послуг для студентів-іноземців.

Колеги із Східно-Баварського університету розповіли про механізм роботи із міжнародними студентами: які необхідні документи потрібні при подачі заявки, як працює спеціальна система збору студентських даних та налаштування особистого кабінета студента. Важливим аспектом зустрічей було обговорення культурної адаптації іноземних студентів, їх ознайомлення із країною та містом, інтеграція у навчальну систему іншого університету. Колеги із Відділу навчання та карʼєри Східно-Баварського університету розповіли про найактуальніші інструменти, заходи та ініціативи, які використовують для легшої та швидшої адаптації студентів-іноземців.

Важливо, що самі іноземні студенти бакалаврських та магістерських програм поділились досвідом навчання у Східно-Баварському технічному університеті: розповіли із якими труднощами стикнулись, хто допоміг їх швидше подолати та як минула їхня адаптація під час навчання.

Нагадаємо, що у консорціумі проєкту “INTERADIS” є університети та установи із 5-ти країн: Нідерландська бізнес-академія (Нідерланди), Університет Фоджа (Італія), Східно-Баварський технічний університет Амберг-Вайден (Німеччина),  Консалтингова компанія HULTGREN (Німеччина), Університет імені Міколаса Ромеріса (Литва), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (Україна), Національний університет водного господарства та природокористування (Україна), Одеський національний політехнічний університет (Україна), Маріупольський державний університет (Україна), Сумський національний аграрний університет (Україна), Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна (Україна), Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна), Український державний центр міжнародної освіти (Україна).

Віримо, що в складні часи для української освіти кожна ідея, нове навчання та втілення проєкту є на розвиток і нашу перемогу!