З 22 по 26 листопада 2021 року в Нідерландській бізнес-академії відбувалося навчання для делегатів із різних ЗВО. ЛНУ ім. Івана Франка представляли проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, керівниця Центру маркетингу та розвитку Ольга Осередчук та фахівчиня відділу міжнародних зв’язків Ірина Голуб-Боднар.
Під час візиту учасники мали змогу познайомитися, розповісти про свої очікування та взяти участь у тренінгу професора Яна ван Цвінтена. Під час обговорення різних питань делегати також поділилися досвідом щодо забезпечення належного навчання студентів-іноземців у їхніх ЗВО та послухали доповідь «Особистість – характер», яку для них підготували професори Ян ван Цвінтен та Геа ван Кломпенбург. В галузі культури з учасниками працював Стів Остін.
Також гості самі стали доповідачами на конференції з обміну досвідом і поділилися презентаціями своїх навчальних закладів та їхнім доробком у рамках програми «InterAdis». Віцемер міста Дордрехта Пітер Хейкооп розповів про «Інтернаціоналізаційну стратегію міста», а наостанок присутні мали можливість взяти участь у «Справжній грі талантів».
Делегати випробовували на собі різні методики інтеграції міжнародних студентів у колектив, дізналися про способи оцінювання особистостей під час тренінгу «Психічне здоров’я», працювали в команді, готуючи питання для спеціаліста з маркетингу NLBA, і навіть вчилися застосовувати медитацію як метод боротьби з конфліктами. Заняття протягом тижня провели також доктори філософії Тонні ван дер Зувен, Сандра Доез Ягер; Сюзан Пелкманс, Віба ван Хорссен, Тара Дік.
Щодо рекреаційної програми, то учасники побували на екскурсії містом Дордрехтом (Нідерланди) та поспілкуватися в теплій атмосфері під час перерв на каву.
Делегати від ЛНУ ім. Івана Франка зазначили, що за цей тиждень почерпнули багато нового і готові впроваджувати ці методики та цікавинки у рідному ЗВО. Зокрема враженнями від робочого візиту поділився проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський: «Ця поїздка стала для нас не просто добрим досвідом, а й мотивацією працювати ще старанніше та якісніше, аби ще активніше виводити Університет на міжнародний рівень і заохочувати студентів-іноземців обирати з-поміж інших європейських ЗВО для програм обміну саме ЛНУ ім. Івана Франка».
Віримо, що такий досвід знадобиться Університету і буде використаний на практиці, адже щороку кількість студентів-іноземців зростає, а їхня інтеграція у колектив – це не менш важливий етап, ніж сам навчальний процес.