З 5 по 9 грудня у французькому місті Версаль триває тижневе навчання в рамках проєкту “UNIVERSITY TEACHERS’ CERTIFICATION CENTRES: INNOVATIVE APPROACH TO PROMOTION TEACHING EXCELLENCE (UTTERLY)” програми ERASMUS+. Це чергова зустріч консорціуму університетів України та Європи, присвячена роботі над створенням центрів сертифікації викладачів в українських закладах вищої освіти. Чимало наших закордонних колег вже втілили таку ініціативу, тож сьогодні готові ділитися своїм досвідом із нашими ЗВО для сприяння розвитку вищої освіти в Україні та подальшої її інтеграції у європейський освітній простір.

Участь у тренінгах беруть представники Університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція), Університету Вітовта Великого (Литва), Байройтського університету (Німеччина), Вроцлавського технічного університету (Польща), Львівського національного університету імені Івана Франка (Україна)Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (Україна), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (Україна), Луцького національного технічний університет (Україна), Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (Україна), Університету Григорія Сковороди в Переяславі (Україна), Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (Україна), Національної академії педагогічних наук України (Україна), Криворізького Національного Університету (Україна), Спілки ректорів Вищих навчальних закладів України (Україна).

Розпочалася зустріч із привітання президента версальського університету, професора Алена Буї, та вступного слова віцепрезидента з міжнародних відносин цього закладу, професора Яна Борма. Вони зазначили, що співпраця Європи з українськими університетами сьогодні є особливо важливою! “Ми, як ніхто інший, мусимо підтримувати Україну, її молоде покоління та освіту загалом. І саме наш спільний проєкт є найкращим втіленням модернізації навчання, адже має на меті уніфікувати процес сертифікації викладачів у провідних ЗВО України та ЄС”. Далі у програмі зустрічі були передбачені презентація університету Париж-Сакле та представлення досягнень у напрямку вдосконалення викладацької майстерності на практиці від колег із Польщі, Литви та Німеччини.

Своїми напрацюваннями ділилися й українські партнери. Львівський університет як координатора ініціативи представила Ольга Осередчук – керівниця Центру маркетингу та розвитку. Вона розповіла присутнім про курс професійного розвитку педагогічних працівників “Вдосконалення викладацької майстерності”, що став передумовою написання проєкту. Метою цієї ініціативи було дати можливість викладачам вдосконалити свою майстерність шляхом впровадження методів активного навчання, розвитку навичок змішаної форми освіти із використанням інформаційних технологій, а участь у трьох попередніх курсах взяло понад 1500 освітян із Львівського університету та інших ЗВО України. Сьогодні ж у рамках проєкту маємо вищу мету – поширити найкращі практики нашого університету та університетів-партнерів з ЄС шляхом створення мережі центрів вдосконалення викладацької майстерності в Україні.

На наступні дні у програмі навчання передбачені також тренінги щодо розробки нових навчальних програм, моделей розвитку компетенції для академічного та неакадемічного персоналу, міжкультурних аспектів комунікації в міжнародних проєктах тощо. Переконані, що почуті нові практики та цікаві ідеї будуть корисними для нашого Університету.

Нагадуємо, що проєкт “UNIVERSITY TEACHERS’ CERTIFICATION CENTRES: INNOVATIVE APPROACH TO PROMOTION TEACHING EXCELLENCE (UTTERLY)” покликаний покращити систему професійного розвитку викладачів університетів в Україні шляхом створення мережі з дев’яти центрів сертифікації. Детальніше з ініціативою можна ознайомитися за покликанням.