Нещодавно, протягом тижня (25-30 червня 2023 року), Університет Вітовта Великого у м. Каунас (Литва) став центром зібрання провідних експертів та фахівців із питань вдосконалення викладацької майстерності в рамках проєкту UTTERLY.

Гостей привітав Ректор Університету Вітовта Великого, професор Юозас Аугутіс, який у своєму вітальному слові поділився історією створення та розвитку ЗВО, а також зазначив, що навчальний заклад є одним із найбільш ліберальних університетів Литви.

Протягом тижня учасники конференції дізналися про структуру та менеджмент освітньої діяльності в Університеті Вітовта Великого (проректор з навчальної роботи, доктор Симона Пілкене), систему безперервного навчання (керівник навчального відділу, Микола Лукошєне, та начальник Центру розвитку професійних компетенцій, доктор Айсте Рагаускайте), напрями професійного розвитку викладачів у системі забезпечення якості освіти (доктор Ізабелє Савіцкене), принципи політики управління персоналом та важливість професійного розвитку викладачів (керівник відділу управління людськими ресурсами Марія Каросайте), напрями поширення інформації щодо розвитку професійних компетенцій у спільноті академічного та неакадемічного персоналу (Гінтаре Вісоцькіте).

Під керівництвом Раймонди Зінкявічене та Габріели Відуоліте з Центру навчання та розвитку професійних компетенцій учасники проєкту склали карти викликів та можливостей щодо розвитку професійних компетентностей, а керівник Центру комунікації та трансферу технологій, Едвінас Саміс, презентував прототипи, розроблені дослідниками Університету, та організував дискусію щодо напрямів співробітництва між наукою та бізнесом.

В свою чергу учасники проєкту UTTERLY презентували свої університети та особливості професійного розвитку викладачів. У рамках зустрічей з керівництвом Університету Вітовта Великого та українські партнери обговорили перспективні напрями міжнародної співпраці.

Також партнер із Центру викладання та навчання у вищій освіті Університету Байройта (Німеччина) Ніколай Тойфель розповів про систему неперервного підвищення кваліфікації викладачів у закладах вищої освіти у їхній державі. Його колега, Надін Яхманн, презентувала проєкт XRCampus та можливості використання доповненої реальності (XR) в освіті.

Ми переконані, що участь команди проєкту UTTERLY у цій події в Університеті Вітовта Великого була надзвичайно цінною для обміну знаннями та досвідом між університетами. Захід став платформою для вивчення передових підходів до викладання та розвитку професійних компетенцій, а також посприяв підтримці міжнародної співпраці в умовах воєнного стану.