Упродовж 4 – 6 грудня 2023 року на базі Вроцлавського технічного університету відбулися дисемінаційні зустрічі у рамках проєкту UTTERLY. Львівський університет представляли проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, керівниця Центру маркетингу та розвитку Ольга Осередчук, керівник Центру мережевих технологій та ІТ-підтримки Василь Петришин, завідувачка лабораторії методичної підтримки ОМЦЕН Галина Гуменна, керівниця Центру вдосконалення викладацької майстерності Ірина Якимів та фахівчиня Відділу маркетингу та комунікації Анастасія Матвійчук. 

Загалом проєкт UTTERLY спрямований на вдосконалення викладацької майстерності в університетах. Над його реалізацією працювали упродовж трьох років партнери із 14-ти університетів (з України, Литви, Польщі, Німеччини та Франції), а координатором виступав Львівський національний університет імені Івана Франка, що свідчить про високий рівень довіри та відповідальності у впровадженні новаторських рішень в сфері викладацької діяльності. Як результат, сьогодні ми бачимо круті та вагомі досягнення, які вже впроваджують новий етап в українській системі вищої освіти. 

З 4 по 6 грудня проведено підсумкові зустрічі, спрямовані на представлення результатів та досягнень проєкту. Усі події відбувалися у змішаному форматі, об’єднуючи учасників як у приміщенні Вроцлавського технічного університету, так і онлайн, щоб максимально забезпечити доступність для всіх зацікавлених сторін. 

У перший день з вітальними словами до учасників звернулися заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова, представники європейських партнерів: науковиця Університету Вітовта Великого Аста Раупеліене, науковець Байройтського університету Ніколай Теуфель, науковець Вроцлавського технічного університету Маріуш Мазуркевич  та проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. І. Франка Віталій Кухарський. “Інноваційні підходи для вдосконалення викладацької майстерності – це якраз ключова ідея UTTERLY. І я надзвичайно вдячний усім партнера цього проєкту за ваші напрацювання та вагомі внески у розвиток викладацької майстерності. Спільно ми перетворюємо ідеї в реальність, формуючи нові стандарти вищої освіти”, – зазначив Віталій Кухарський.

Загалом на підсумкових зустрічах партнери проєкту висвітлили ключові досягнення, а саме розповіли про Дорожня карта для центрів сертифікації вчителів”, “Методичне керівництво для створення та діяльності Центру досконалості викладання”, представили монографію “Вдосконалення викладання у вищій освіті: теорія та практика”, “Рекомендації щодо атестації”, “Рекомендації: Професійний стандарт викладача”, поділилися своїми здобутками та обмінялися крутими кейсами щодо підвищення кваліфікації викладачів. Від Львівського університету виступала керівниця Центру маркетингу та розвитку Ольга Осередчук, яка, зокрема, презентувала розробку першої в Україні спеціалізованої платформи з електронними курсами для викладачів: https://utterly.education/ 

“Важливою складовою успіху цього проєкту є якраз унікальна платформа, розроблена спеціально для підвищення якості викладання в університетах. Ця платформа вирізняється тим, що працює в MOOC курсів і водночас забезпечує роботу у marketplace-форматі. Це дозволяє розміщувати безкоштовні курси та навчальні програми для викладачів”, – розповідала Ольга Осередчук. 

Зазвичай підсумкові зустрічі надихають на впровадження нових ідей та задумів. Відтак проєкт UTTERLY буде успішно завершено наприкінці грудня 2023 року, але партнери уже розпочали обговорювати нові підходи для подальшого втілення результатів ініціативи та розвитку системи вдосконалення викладацької майстерності. Важливість інновацій у сфері викладання та потреба в постійному підвищенні кваліфікації для забезпечення якісної освіти – завжди на часі. Отож мета впровадження нових задумів полягає якраз в тому, щоб платформа не лише функціонувала, а й постійно зростала, стаючи центральною точкою для залучення нових партнерств.