22-25 квітня 2024 року відбулася продуктивна зустріч учасників міжнародного проєкту Erasmus+ MOVEx в Афінському університеті Харокопіо | HUA. ЛНУ ім. І. Франка представив Кухарський Віталій, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації.
Метою проєкту Erasmus+ MOVEX є сприяння обміну студентів, викладачів та співробітників між європейськими університетами для підвищення академічної мобільності та розвитку міжкультурного співробітництва.

На засідання прибули партнери з Грузії, України, Естонії та Польщі для плідних дискусій щодо проєкту та тренінгів з програм віртуального обміну. Учасники обмінялися досвідом та найкращими практиками в сфері академічної мобільності, розглянули можливості для розширення співпраці та впровадження інноваційних методів навчання та досліджень.

Особливу увагу було приділено питанням розвитку віртуальної освіти та мобільності. Було представлено сучасні розробки в галузі ІКТ в освіті, які значно розширюють можливості для дистанційного навчання та співпраці між університетами. Також обговорювали можливості сприяння безпеки та етики в цифровому просторі, зокрема підкреслено важливість захисту персональних даних студентів та викладачів.

На зустрічі були представлені способи оцінки віртуальної мобільності, що дозволяють більш ефективно вимірювати вплив віртуальних програм обміну на академічну успішність та міжкультурне розуміння студентів. Учасники обговорили, як цю галузь можуть доповнити традиційні програми обміну, забезпечуючи доступність для студентів з різних країн.

Зустріч стала важливим кроком у зміцненні партнерських зв’язків між університетами-учасниками та сприяла розвитку академічної співпраці на міжнародному рівні.