Мета: організувати ефективну Програму віртуального обміну як платформу, що забезпечить професійну та міжкультурну взаємодії, обмін досвідом для забезпечення високоякісних освітніх послуг; створити умови для розвитку співпраці та комунікативних навичок молоді задля орієнтування у світових викликах; розширити доступу до міжнародного навчання для кожного студента, незалежно від обставин, походження чи здібностей, особливо в той час, коли студентська мобільність обмежена, а фінанси лімітовані.

 

Цілі проєку:

  • Створення ефективного механізму підтримки та Програми віртуального обміну, адаптації до нового академічного контексту та інтеграції в освітню систему університету, що приймає студента.

Віртуальні обміни підвищать можливість залучення людей до процесів академічної мобільності, створять можливість вивчати нові дисципліни, а також долучатися до культурно-освітнього середовища іншої держави. Віртуальний обмін може допомогти молодим людям розвинути навички спілкування та співпраці, які дуже актуальні сьогодні.

  • Формування глобальних компетенцій та навичок (цифрова грамотність, культурна обізнаність і вміння домовлятися, співпрацюючи через кордони), необхідних для кар’єрного росту серед молоді в Україні та Грузії.

Навчальна діяльність буде спрямована на обмін знаннями та формування навичок взаємодії в поліетнічному середовищі. Будуть надані різноманітні методи дистанційної взаємодії, спрощені процедури створення та видачі навчальних матеріалів, перевірки та оцінювання знань, надання доступу до різноманітних ресурсів, необхідних для якісного освітнього процесу.

  • Підвищення кваліфікації адміністративно-педагогічного персоналу для набуття навичок роботи зі студентами, що перебувають на мобільності; сприяти оволодінню  навичками міжкультурного спілкування та організації ефективної взаємодії зі студентами як представниками різних культур.

Однією з ключових цілей проекту є підвищення кваліфікації адміністративного та викладацького складу шляхом проведення семінарів та тренінгів, консультацій з питань міжкультурних та академічних відмінностей; підготовка педагогічного колективу, який працює з мобільними студентами, до проведення індивідуальних та малогрупових занять; проведення спеціального курсу «Міжкультурна компетентність», який спрямований на роботу адміністративно-педагогічного персоналу з мобільними студентами та допомагає їм оволодіти навичками міжкультурної комунікації; підготовка фасилітаторів для розробки проектів віртуальної мобільності та організації ефективної взаємодії з іноземними студентами як представниками різних культур.

  • Розробка інструменту обміну інформації та міжкультурного діалогу між студентами та викладачами різних університетів, національностей, культур, релігій та мов; підвищення ефективності навчального процесу шляхом створення веб-порталу Єдиного інформаційного простору (ЄІП).

Діяльність ЄІП охоплюватиме два напрямки – міжнародну освітню веб-платформу та взаємодію з цільовими групами в їх соціальному та культурному середовищі. Він може стати мережевим ресурсом для обміну знаннями та послугами, інтернаціоналізації навчального процесу, пошуку нових партнерів та створення нового багатомовного, міжнародного та міжкультурного середовища в університеті.

  • Створення міжнародного консорціуму в межах системи підвищення кваліфікації управлінського та педагогічного персоналу для роботи з міжкультурними групами та розвитку освітнього, наукового та культурного потенціалу для всіх учасників програми.

Міжнародний консорціум створює чудову можливість для інституційних партнерів запровадити та пілотувати систему розробки проекту віртуального обміну, методичну та технічну підтримку його реалізації, адаптувати програми віртуального обміну до конкретних потреб цільової аудиторії.

  • Удосконалення сфер і форм співпраці та комунікації для всіх академічних та адміністративних підрозділів університетів, методичного та технічного забезпечення для впровадження віртуальних обмінів та інших питань, що мають суттєвий вплив на залучення студентів до процесів віртуального обміну.

У рамках проекту буде створено та інтегровано до структури університету консультаційні центри, які працюватимуть у співпраці з іншими факультетами, інститутами, адміністративними, допоміжними освітніми підрозділами університету тощо. Особлива увага буде приділена взаємодії та комунікації при наданні соціальної та правової підтримки студентам як усередині університету, так і за його межами, не лише у рамках програм віртуального обміну, а й у рамках програм фізичної мобільності.

 

Робочий план проєкту:

  • РП 1 Управління проєктами, координація, забезпечення якості
  • РП 2 Розробка методичного забезпечення моделі програм Віртуальний Обмін
  • РП 3 Створення мережі консультаційних офісів для програм академічної мобільності
  • РП 4 Розробка веб-порталу Єдиного Інформаційного Простору (СІП)
  • РП 5 Практична апробація віртуальних національних та міжнародних програм академічних обмінів
  • РП 6 Розповсюдження