На базі Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках проєкту «UTTERLY: Центри сертифікації викладачів Університету» 7 грудня 2021 року розпочався тренінг під назвою «Стратегія та модель Центру вдосконалення викладання». У ньому запросили взяти участь  представників від кожного ЗВО-партнера проєкту в Україні. Університети делегували по двоє своїх представників: працівника, який має управлінські повноваження щодо вдосконалення викладання та провідного представника викладацької спільноти закладу.

Організували цей захід ЛНУ ім. Івана Франка та Інститут вищої освіти НАН України. Вітальну промову виголосив Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету, координатор UTTERLY ЛНУ ім. Івана Франка. Зокрема, Віталій Михайлович зазначив: «Університет вже має досвід запуску двох таких курсів вдосконалення викладацької майстерності, тому з радістю підтримав чергову спільну з UTTERLY ініціативу, яка покликана допомогти українським ЗВО розібратися в усіх тонкощах організації сертифікації викладачів та ключових повноваженнях самих сертифікаційних центрів».

Також слово мала представниця від Інституту вищої освіти НАН України Світлана Калашнікова, яка розповіла, що Національна академія наук України не вперше долучається до таких ініціатив. Наприклад, у партнерстві з Британською Радою в Україні, за участі британської агенції «Advance HE» та за підтримки Міністерства освіти і науки України й Національного агентства забезпечення якості вищої освіти вона вже реалізовувала «Програму вдосконалення викладання у вищій освіті» (до речі, ЛНУ ім. Івана Франка також брав у ній участь). Ці інтеграції, на думку Світлани Калашнікової, є доброю традицією, бо мотивують заклади, які досі мало або й зовсім не практикували університетську сертифікацію викладачів, переймати такий досвід.

Учасниками тренінгу стали представники Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Луцького національного технічного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Національної академії педагогічних наук України, Криворізького Національного Університету та Спілки ректорів Вищих навчальних закладів України.

В рамках програми на усіх учасників чекає плідна робота щодо удосконалення викладання (Тeaching Еxcellence, далі ТЕ), зокрема з таких тем, як «ТЕ як пріоритет розвитку ЄПВО», «Моделі сучасного університету та стратегії ТЕ», «Тенденції розвитку вищої освіти та ТЕ», «Організаційна модель СЕLТ», «CELT – зобов’язання у Проєкті», «Профіль викладача університету», «Профіль ОП з професійного розвитку викладачів», «Модель ТЕ», «Стратегія ТЕ», «Легалізація моделі та стратегії ТЕ» тощо.

Під час зустрічей обговорюватимуться важливі питання щодо  організації сертифікації викладачів, зокрема організатори порушать такі питання: до компетенції яких органів колегіального врядування у Вашому університеті належать питання ТЕ? Які процедури та правила діють у Вашому університеті у випадку розроблення та затвердження інституційних політик, що стосуються викладання? Якими є базові змістові модулі ОП для професійного розвитку викладача Вашого університету? Що означає ТЕ у рамках Вашого університету тощо?

Віримо, що такі чотириденні мінікурси допоможуть багатьом ЗВО України організувати якісну сертифікацію викладацького складу, а також додати чимало європейських освітніх інновацій у процес пояснення студентам тих чи інших дисциплін.