kick off Львів. 04.04.2016-06.04.2016

У рамках реалізації міжнародного грантового проекту «Система забезпечення якості освіти в
Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» за програмою ЄС
Еразмус+ 4 квітня 2016 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені
Івана Франка відбулась перша урочиста зустріч партнерів-учасників.
Представники консорціуму 13 університетів України, Польщі, Німеччини, Литви, Греції,
Нідерландів, а також Німецького незалежного агентства зовнішньої оцінки та акредитації (ASIIN),
Центральноєвропейської мережі агентств із забезпечення якості (CEENQA), Міністерства освіти і
науки України, державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості
освіти», Української асоціації студентського самоврядування взяли участь у зустрічі та
представили презентації про свої інституції.

 

матеріали:

 P.1  Р.2 Р.3  Р.4   Р.7  Р.8  Р.9  Р.11 Р.12  Р.13  Р.14  Р.15  Р.16  Р.17

Вроцлав. 07.07.2016-09.07.2016

  

Кобленц-Ландау. 11.07.2016-24.07.2016

В рамках проекту “QUAERE” стартувала Літня школа в Університеті Кобленц-Ландау (Німеччина), яка буде тривати до 22 липня. Попередня зустріч українських партнерів проекту відбулася у м. Вроцлав.

Серед питань, що обговорюються: Система якості освіти у європейських вищих навчальних закладах, Зовнішні процедури оцінки якості освіти, Прослуховування студентів та фахівців на ринку праці. Гостем Літньої школи є представник ASIIN Consult GmbH (Німеччина) др. Ірінг Вассер. Тема його виступу: Вплив нових стандартів і керівних принципів для забезпечення якості в Європейському просторі вищої (ESG) на вимоги до забезпечення якості в Україні.

      

матеріали:

 Р.1  Р.1 (1)  Р.4   Р.9

Чернівці. 24.10.2016-26.10.2016

24-26 жовтня в місті Чернівці відбувається робоча зустріч в рамках проекту «QUAERE”. Учасниками є всі університети-партнери. В ході зустрічі українські партнери проекту представляють систему якості освіти у своїх університетах та застосування внутрішніх стандартів забезпечення якості. Всі партнери проекту презентують напрацювання відповідно до вимог першого ворк-пакету.

       

матеріали:

 Р.1   Р.3  Р.7 Р.7(1) Р.8   Р.8 (1)  Р.8 (2) Р.9  Р.10  Р.11  Р.13  Р.13(1) Р.14  Р.14 (1) Р.14 Заг. р-ти. 2015/16 (Зимова сесія)  Р.14 Рейтинг ВИКЛАДАЧІ Р.14Рейтинг СТУДЕНТИР.15

Вроцлав. 07.12.2016-10.12.2016

Стартувала робоча зустріч у Вроцлаві по проекту QUAERE за програмою ERASMUS+. Акредитація вищих навчальних закладів в Україні. Кращі практики забезпечення якості в європейських університетах. Система якості освітнього процесу в Вроцлавському політехнічному університеті.

   

Дюссельдорф. 31.01.2017

У м. Дюссельдорф (Німеччина) стартувала зустріч у рамках проекту QUAERE «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» в офісі ASIIN, німецької незалежної агенції зовнішньої оцінки та акредитації.
У перший день відбулося обговорення перспектив досягнення запланованих цілей проекту з розробки критеріїв та процедур зовнішньої оцінки якості на основі європейських стандартів та рекомендацій забезпечення якості освіти. Дискусійним виявилися питання визначення напрямків розвитку діяльності проекту, які можуть бути найкориснішими для побудови національної системи забезпечення якості в Україні, а також у роботи Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти.
Учасники зустрічі: керівник департаменту вищої освіти МОН Шаров Олег Ігорович, член Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти – Курбатов Сергій Володимирович, радник голови Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти – Олена Панич, представник координатора проекту QUAERE (Вроцлавська Політехніка) – Маріуш Мазуркевіч, керівник ASIIN – Ірінг Вассер, представники ASIIN – Томас Ліхтенберх та Марія Велікопольськая, представник національного координатора проекту (Львівський національний університет імені Івана Франка) – Віталій Кухарський.

 

Київ. 27.02.2017-03.03.2017

Чергова робоча зустріч у Київському національну університеті ім. Т. Шевченка проекту QUAERE «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» в рамках програми ERASMUS+.

У перший день зустрічі з вступним словом виступив представник координатора проекту QUAERE (Вроцлавська Політехніка) Маріуш Мазуркевіч.

Представник національного координатора проекту (Львівський національний університет імені Івана Франка) Віталій Кухарський спільно з учасниками зустрічі обговорив питання закупівлі обладнання для українських ВНЗ. Також було представлено SWOT – Аналіз внутрішньої системи забезпечення якості освіти в Одеському національному університеті ім. І. Мечникова та Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича.

Робоча зустріч завершилася обговорення SWOT аналізів Одеського та Чернівецького університетів. Загалом у рамках зустрічі передбачено представлення SWOT – Аналізу внутрішньої системи забезпечення якості освіти восьми ВНЗ України.

Презентації SWOT аналізу впровадження європейських стандартів внутрішнього забезпечення якості освіти в українських ВНЗ, що являються членами консорціуму.
SWOТ-аналіз – це аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища організації.SWT Аналізу підлягають сильні сторони (Strength), слабкі сторони (Weakness) внутрішнього середовища, а також можливості (Opportunities) і загрози (Threats) зовнішнього середовища організації. SWOT аналіз впровадження європейських стандартів внутрішнього забезпечення якості освіти проводять в українських університетах вперше.

У рамках реалізації міжнародного грантового проекту «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» за програмою ЄС Еразмус+ 3 березня в приміщенні Національного Еразмус+ офісу Україна відбулася зустріч партнерів-учасників консорціуму з представниками НАЗЯВО (Олена Паніч, радник Нацагентства), МОН України (Олег Шаров, Директор Департаменту вищої освіти МОН) та Державної інспекції НЗ України (Гурак Руслан, Голова ДІНЗ України). У ході зустрічі відбулося конструктивне та плідне обговорення критеріїв національної акредитації освітніх програм.

  

Хмельницький. 03.04.2017- 05.04.2017

Чергова зустріч по проекту QUAERE у Хмельницькому національному університеті. На порядку денному:

  • аналіз положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та розробка примірної моделі.
  • аналіз моделей системи внутрішнього забезпечення якості ВО (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Українська асоціація студентського самоврядування, Європейські університети-партнери проекту);
  • проект системи показників та індикаторів для визначення рівня забезпечення якості ВО у ВНЗ України (Хмельницький національний університет)
  • стислі коментарі представлених доповідей (Національне агенство із забезпечення якості вищої освіти)
  • круглий стіл “Розроблення базової моделі системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти для ВНЗ України” 

матеріали:

 Р.4 Р.8  Р.9 Р.9 (1) Р.9(2)   Р.10 Р.11   Р.13 Р.14  Р.15 Р.17

Патрас. 23.05.2017- 26.05.2017

Зустріч команди проекту #QUAERE в Університеті Патр (Греція). Крім вирішення організаційних питань, відбувся тренінг від #ASSIN (Німецьке незалежне агентство зовнішньої оцінки та акредитації) на тему: “Критерії оцінки в самоаналізі по системі забезпечення якості освіти”. Презентація звіту з самооцінки забезпечення якості освіти команди Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка. Експертом виступає ASSIN, яке дає свої коментарі та оцінку.

Проходив інформативний тренінг по самоаналізу з системи якості освіти від фахівця ASSIN Ірінга Васерра.

В рамках робочої зустрічі в Університеті Патра (Грнція), відбулась робота над примірним положенням про систему забезпечення якості освіти в університетах.

Вроцлав. 21.02.2018- 23.02.2018

21-23 лютого відбувалась робоча зустріч українських університетів-партнерів, в рамках якої відбулось обговорення підсумкових документів щодо механізмів визначення рівня якості освіти, моделі внутрішнього забезпечення якості освіти та пропозицій до моделі зовнішнього забезпечення якості освіти.

 

Київ. 21.03.2018- 23.03.2018

Робоча зустріч у #Київському_національному_університеті_імені_Т_Шевченка#
На порядку денному представлення та обговорення Моделі внутрішньої системи забезпечення якості університету: процедури, стейкхолдери, нормативне забезпечення у розрізі ESG 2015. День перший продовжується в гарячих дискусіях щодо моделі внутрішньої системи забезпечення якості університету та обговоренні модельного положення про центр забезпечення якості юридичної освіти. Дякуємо #Марина_Якубович# та #Артем_Шаіпов# за презентацію матеріалів.
Один з небагатьох випадків, коли зусилля кількох проектів об’єднуються для однієї мети – розбудова якості освіти.